WYKŁAD PROFESORA WIZYTUJĄCEGO RAFIEGO SEGALA

Katedra Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Rafiego Segala, który odbył się 6 czerwca 2022 o godzinie 14:15 w Auli w Budynku „Kotłownia” ul. Warszawska 24.Wykład odbył się po angielsku w ramach pobytu Rafi Segala jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK. Wykład otwarty.

Rafi Segal jest architektem i profesorem nadzwyczajnym architektury i urbanistyki w Massachusetts Institute of Technology, gdzie kieruje programem SMArchS Urbanism. Jego praca obejmuje projektowanie i prowadzenie badań naukowych w skali budynku, sąsiedztwa, osiedla i regionu, w którch skupia się na pojęciach współdzielenia i zbiorowości, osadzonych w wartościach obywatelskich. Segal kieruje Future Urban Collectives, nowym laboratorium projektowo-badawczym w MIT, które bada pojawiające się zjawiska zbiorowości – relacje między platformami cyfrowymi a fizycznymi społecznościami – pytając, w jaki sposób architektura i urbanistyka mogą wspierać i skalować wspólne zamieszkiwanie, koprodukcję i współistnienie.

Zapraszamy do obejrzenia wykładu na Youtube:

Rafi Segal – Architecture As Dialogue – YouTube