Menu Zamknij

XXI. MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA DPA 2022 – AWANGARDY ARCHITEKTURY

W dniach 18-19 listopada 2022 r. odbyła się XXI. edycja Międzynarodowej Konferencji „Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej” – 2022 „Awangardy architektury”.

Patronat nad konferencją objął Komitet Architektury i Urbanistyki PAN oraz Komisja Urbanistyki i Architektury Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.

Dzień 1, Piątek, 18.11.2022:

Otwarcie Konferencji:
Prof. Tomasz Kozłowski z Katedry Projektowania Architektonicznego Wydziału Architektury PK; dr hab. inż. arch. Magdalena Kozień-Woźniak, Prof. PK Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej; Ewa P. Porębska Redaktor naczelna miesięcznika Architektura murator.

Referaty wygłosili: Prof. Sławomir Gzell z Warszawy, Prof. Marek Pabich z Łodzi, Prof. Raffaella Neri z Mediolanu, Prof. Olivia Longo z Brescii, Prof. Julija Ivashko z Kijowa, Prof. Alberto Pratelli z Udine, dr hab. Katarzyna Słuchocka z Poznania, Prof. Bruno Messina z Catanii, Prof. Mateusz Gyurkovich z Krakowa, Prof. Claudia Battaino z Trento, dr hab. Maciej Janowski z Poznania oraz Prof. Liliia Gnatiuk z Kijowa.

Forum dyskusyjne:

Dzień 2, Sobota, 19.11.2022:

Referaty wygłosili: Prof. Francesco Saverio Fera z Bolonii, Prof. Olena Oliynyk z Kijowa, Prof. Federica Visconti z Neapolu, dr hab. Ewa Cisek z Wrocławia, Prof. Patrizio M. Martinelli z Newcastle upon Tyne, Prof. Leszek Maluga z Wrocławia, Prof. Lamberto Amistadi z Bolonii oraz Prof. Renato Capozzi z Neapolu.